Zaštita osobnih podataka (GDPR)

Europski parlament i Vijeće donijeli su 27. travnja 2016. Uredbu (EU) 2016/679 – o zaštiti pojedinca u vezi s obradom osobnih podataka i o slobodnom kretanju takvih podataka (Opća uredba o zaštiti podataka – GDPR). Ona je u cijelosti obvezujuća i izravno se primjenjuje u Republici Hrvatskoj od 25. svibnja 2018. godine.

Roditelji sukladno toj uredbi daju svojim potpisom izričitu privolu Osnovnoj školi Ante Kovačića, Zlatar da može obrađivati osobne podatke djeteta u svrhu praćenja svih aktivnosti predviđenih Godišnjim planom i programom škole.

Privola obuhvaća ime i prezime djeteta te snimanje, prikupljanje i obradu fotografija, audio i video zapisa djeteta:

1. tijekom redovitog odgojno-obrazovnog procesa, odnosno aktivnosti planiranih Godišnjim planom i programom i Kurikulom škole
  2. tijekom izvannastavnih aktivnosti planiranih Godišnjim planom i programom i Kurikulom škole
  3. tijekom aktivnosti koje su planirane u europskim projektima u kojima sudjeluje škola
  4. tijekom aktivnosti i predstavljanja postignutih rezultata na školskoj, županijskoj, državnoj i međunarodnoj razini na natjecanjima, smotrama i sportskim događanjima.

Privola se odnosi na:

1. korištenje i objavljivanje fotografija te imena i prezimena djeteta na mrežnim stranicama škole
  2. korištenje i objavljivanje fotografija te imena i prezimena djeteta u školskom listu
  3. korištenje i objavljivanje fotografija te imena i prezimena djeteta u drugim medijima koji izvješćuju o aktivnostima u redovitom odgojno-obrazovnom procesu i izvannastavnim aktivnostima - planiranim Godišnjim planom i programom i Kurikulom škole.

Osoba koja je dala privolu može ju povući na isti način na koji je privola dana.

Marijan Posarić, prof.