Pomladak Crvenoga križa

Izvannastavna skupina Pomladak Crvenoga križa ove godine djeluje u malo mlađem sastavu u odnosu na prijašnje godine te smo okupili učenice i učenike šestih i sedmih razreda. Cilj je ove skupine stjecanje odgoja za humaniji i zdraviji život, razvijanje svijesti o humanim vrednotama, jačanje kod učenika pozitivnog duha humanosti i pomaganja te naglašavanje potreba za akcijama Crvenoga križa. Aktivno sudjelujemo u humanitarnim akcijama koje organizira Crveni križ, pripremamo učenike za natjecanje iz povijesti Crvenoga križa i poznavanja Prve pomoći te prigodnim događajima obilježavamo datume vezane uz Crveni križ. Uz nesebičnu i velikodušnu pomoć medicinske sestre Marije Soltić izvodimo i praktične vježbe kako pravilno pružiti prvu pomoć.

Voditeljica
Ivana Zrinščak, mag. biol. exp. i mag. ing. agr.