Mali govornici

"Mozak je zaista prekrasna stvar. Počinje raditi istog trena kad se rodite i ne staje sve do trenutka kad trebate govoriti u javnosti.", kaže Mark Twain, poznati američki pisac.

"Točno tako! Kad me učiteljica prozove da odgovaram matematiku, zaboravim sve ono što sam dotad znala.", kaže učenica

Kako bi se učenici nosili s pojavom straha kod usmenog ispitivanja te kako bi lakše komunicirali s učiteljima i ostalim sudionicima u nastavnom procesu kao i u svakodnevnom životu, u našoj je školi pokrenuta izvannastavna skupina Mali govornici. Iako živimo u doba tehnoloških čuda čijim kanalima svakodnevno komuniciramo, govor i ljudski kontakt ne možemo i ne smijemo zanemariti.

Cilj je izvannastavne skupine razvijanje komunikacijskih, socijalnih i govorničkih vještina, vještina aktivnog slušanja, kritičkog mišljenja, rješavanja problema i sukoba, argumentiranog raspravljanja, tolerancije, samosvijesti i odgovornosti u iznošenju vlastitih stavova, razvijanje samopouzdanja, navikavanje na javni govor i demokratsko uvažavanje mišljenja s kojim se ne slažemo.

Voditeljica
Valentina Labaš, mag. prim. educ.