Rukotvornica
Rukotvornica je izvannastavna aktivnost namijenjena kreativnim učenicima viših razreda.

Ciljevi izvannastavne aktivnosti su mnogi:
- poticati učenice/učenike na drugačije načine provođenja slobodnog vremena
- razvijati radne navike te svijest o važnosti svakog rada
- razvijati spretnost ruku i finu motoriku, maštovitost, inovativnost, interes za kreativno izražavanje različitim materijalima
- razvijati vještinu praktičnog oblikovanja novih uporabnih i ukrasnih predmeta korištenjem različitih materijala
- upoznati učenike s novim tehnikama kreativnog izražavanja te stvaranje preduvjeta za praktičnu primjenu znanja u svakodnevnom životu
- razvijati odnos kolegijalnosti s drugom djecom suradnjom kroz rad u skupini, kao i urednost, pažljivost i poštovanje prema tuđim radovima

Izvannastavna aktivnost provodi se kroz tematske radionice (vezane uz godišnje aktivnosti ili određene aktivnosti kurikuluma). Radionice su organizirane tako da nakon teoretskih uputa i provjerenih sigurnosnih uvjeta učenici bez većih poteškoća mogu načiniti zadani rad koristeći se jednostavnim uputama voditeljice.

Na radionicama učenici će se upoznati s različitim tehnikama kreativnog izražavanja, materijalima i sredstvima za rad. Primjeri navedenog:
- ručni rad (pletenje, kukičanje, šivanje)
- papirne tehnike (tehnika decoupage, tehnika kaširanja, origami)
- crtanje i bojenje različitim bojama
- izrada nakita od raznovrsnih materijala
- izrada ukrasnih i uporabnih predmeta od raznovrsnih materijala (papir, tkanina, drvo, stiropor, staklo, kamen, metal, plastika...)

Radionice se uglavnom odvijaju kroz suradnički rad i rad u skupinama.

Voditeljica
Kristina Fruk, prof.