Područna škola Donja Batina

Naša škola imala je školske godine 2016./17. petnaest učenika. Prvi razred polazilo je troje učenika, drugi razred troje učenika, u trećem razredu imali smo četvero djece, a četvrti razred napustila su u lipnju tri dječaka i dvije djevojčice. Znanje i vještine prenose nam učiteljice Đurđa Kostanjevečki i Ana Marija Korpar, a redovito nas posjećuju vjeroučiteljica Ivana Lisak te učitelji stranih jezika iz Zlatara.

Školsku godinu počeli smo 5. rujna 2016. godine.

U rujnu smo jedan dan smo posvetili Međunarodnom olimpijskom danu; posjetio nas je policajac i upoznao nas s pravilima ponašanja u prometu.

Od 3. do 7. listopada obilježili smo Dječji tjedan. Dana 19. listopada obilježili smo Dan zahvalnosti za plodove zemlje. Učenici su predstavili svoj projekt "Jabuka". Roditelji i gosti saznali su mnogo o jabuci, starim sortama i načinu konzumacije tog zdravog voća. Svečanost su uveličali gradonačelnik i zlatarski župnik.

Zadnjeg dana listopada odali smo počast pokojnicima na mjesnom groblju.

Školska liječnica održala je 17. studenoga predavanje o pravilnom pranju zubi i cijepila učenike prvoga razreda. Dana 18. studenoga obilježili smo Dan pada Vukovara paljenjem svijeća pred ulazom u školu i molitvom.

Dana 22. studenoga išli smo vlakom na terensku nastavu u Zagreb. Pogledali smo film u kinu, upoznali Gornji grad i Muzej grada Zagreba te prošetali središtem glavnoga grada.

Šestoga prosinca dočekali smo svetoga Nikolu i svečano ušli u vrijeme došašća.

Polugodište smo završili božićnom priredbom kojoj su nazočili ravnateljica Rajna Borovčak, gradonačelnik Stanko Majdak, velečasni Dragutin Cerovečki, pedagoginja Vlatka Prpić, psihologinja Katarina Biondić i vjeroučiteljica uz vodstvo razrednih učiteljica.

Tijekom zimskog odmora učenika u školi je održana radionica Od otpada do cool komada! koju je vodila učiteljica Ana Marija Korpar.

Početkom veljače učenici prvpga razreda posjetili su matičnu školu i Gradsku knjižnicu Zlatar.

Za Valentinovo učenici su izradili jastučiće u obliku srca iskoristivši stare pamučne majice.

Fašničko veselje upotpunili smo 28. veljače plesom pod maskama.

Sudjelovali smo u akciji u povodu Dana ružičastih majica.

U ožujku smo obilježili početak proljeća, Dan voda i Dan šuma te Dan darovitih učenika. Očistili smo školski okoliš dajući svoj prinos buđenju ekološke svijesti naših mještana. Akciju smo u travnju proširili na središte sela kad smo za Dan planeta Zemlje očistili ulice.

Za Majčin dan u svibnju izradili smo privjeske za ključeve - lutkice od vune.

Dana 12. svibnja 2017. posjetili su nas članovi DVD-a Donje Batine i poučili nas zaštiti od požara.

Prekrasan proljetni dan 16. svibnja odveo nas je pješice na terensku nastavu u Područnu školu Petruševec. Tamo smo upoznali svoje vršnjake i vidjeli njihovu školu.

Krajem svibnja posjetili smo Međunarodnu zračnu luku Franjo Tuđman, zagrebački ZOO i jezero Bundek.

U lipnju smo odali počast Anti Kovačiću i za njegov rođendan proslavili Dan škole.

Trinaestoga dana lipnja organizirali smo završnu priredbu. Svečanost smo počeli svetom misom zahvalnicom u kapeli sv. Antuna Padovanskog, a priredbi u školi prisustvovali su gradonačelnica Jasenka Auguštan Pentek, dogradonačelnik Stanko Majdak, velečasni Dragutin Cerovečki, prečasni gosp. Antun Motočić, učiteljice, roditelji i prijatelji škole. Uz oproštaj od učenika četvrtog razreda zaokružili smo školsku godinu 2016./17.

Ušli smo vrlo brzo u novu školsku godinu, 2017./18., radosno i veselo. Pozdravili smo pjesmom i svoju "staru ljepoticu", kojoj je ove školske godine 105. rođendan. Zaželjli smo joj više đaka jer ove školske godine ima nas desetero. Upisali smo samo jednu učenicu u prvi razred, Ivu Kramarić. Uz nas učiteljice, Anu Mariju, Đurđu, Irenu, Ivanu i novu čiteljicu Anu iz njemačkog jezika, tu je i teta kuharica Đurđica Šimunec, koja se brine o čistoći škole i kuha ukusne obroke.

Veselimo se dobroj suradnji i ove školske godine s roditeljima, sa stručnim suradnicima te s ravnateljem naše škole Marijanom Posarićem.

Vaši učenici i učiteljice
Đurđa Kostanjevečki i Ana Marija Korpar iz Donje Batine