Naši učenici nagrađeni u literarno-likovnom natječaju "Dobro biram - Volontiram!"

U Centru za mlade Krapinsko-zagorske županije u Zaboku održana je u ponedjeljak, 20. lipnja, završna konferencija projekta #zavolontirAJMO se te dodjela nagrada učenicima koji su sudjelovali u literarno-likovnom natječaju „Dobro biram – Volontiram!“. Riječ je o jednoj od aktivnosti u sklopu istoimenog projekta koji provodi Mreža udruga Zagor u partnerstvu s pet osnovnih škola i Krapinsko-zagorskom županijom, a naša se škola u projekt uključila po drugi put. Na literarnom natječaju glavne nagrade dodijeljene su u četirima kategorijama, a naši su učenici nagrađeni u dvjema kategorijama. U kategoriji petih razreda najboljim je ocijenjen rad naše učenice Franke Kotolenko. Među učenicima sedmih razreda najuspješnija je bila naša sedmašica Karla Sambolek. Uz nagrađene radove, u katalogu natječaja objavljeni su i radovi naših učenica Korine Škof i Minje Domitran. U likovnom dijelu natječaja, u konkurenciji petih razreda, nagrađen je rad Leonarde Piljak. Uz nju, na natječaju su sudjelovali i Morena Kurečić i Noa Emanuel Dominić. Mentorice našim učenicima bile su Petra Kolar i Maja Burek, a voditeljica projekta u našoj školi Nataša Sovec.  Spomenimo da je projekt financiran sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja u okviru izvaninstitucionalnog odgoja i obrazovanja. Katalog literarnih i likovnih radova u sklopu natječaja „Dobro biram – volontiram“ može se pogledati OVDJE, a nekoliko fotografija s dodjele nagrada pod opširnije. (M. Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 8. 7. 2022.