Kad naši učitelji uče

U utorak, 13. prosinca, u našoj je školi održana druga faza edukacije učitelja o kvalitetnoj i svrsishodnoj primjeni informacijsko-komunikacijske tehnologije u školi. Riječ je, naime, o projektu pod nazivom ICT Edu, koji je pokrenula Hrvatska akademska i istraživačka mreža CARNet s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa i Agencijom za odgoj i obrazovanje.

Cilj je projekta upoznati sve učitelje, stručne suradnike i ravnatelje osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj s brojnim sadržajima i uslugama koje im pruža CARNet kako bi ih mogli primijeniti u odgojno-obrazovnom procesu. Sadržaji koji su bili obuhvaćeni u drugom ciklusu edukacije - Modulu 2 bili su: Učilica, Nacionalni portal za učenje na daljinu Nikola Tesla te Portal Edu.hr. Nastavak je to prošlogodišnjeg Modula 1 u kojemu su obrađene sljedeće teme: AAI@EduHr elektronički identitet, Sigurnost na internetu, Komunikacija elektroničkom poštom (CARNetov webmail) i Portal za škole.

Osim usavršavanja učitelja u struci, nužno je usavršavanje i na ovom području. Sadržaji koje nude moduli usavršavanja u projektu ICT Edu zanimljivi su, korisni, potiču učitelje na osobni angažman, vlastite projekte i uspostavljanje novih komunikacijskih veza između učitelja i učenika. Jer, suvremeno je vrijeme prije svega vrijeme medija i zahtijeva sposobnost njihove pravilne uporabe, komuniciranja pomoću njih te sustavno praćenje noviteta. Edukaciju naših djelatnika provela je ovlaštena ICT Edu-edukatorica Nina Posarić, prof.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 15. 12. 2011.