Ravnateljica svečano uručila članske knjižnične iskaznice 8.c

Ravnateljica naše škole, gđa Rajna Borovčak, danas je svečano uručila članske iskaznice školske knjižnice učenicima 8.c razreda. Ovime je naša škola ispunila zadatak koji smo si postavili prije mjesec dana: u Mjesecu hrvatske knjige svi učenici od 1.a do 8.c razreda naše škole trebaju dobiti članske iskaznice.

Tako sada prvi put u povijesti učenici naše škole, članovi školske knjižnice, imaju iskaznice s bar-kodom.

Iskaznice su učenicima uručene u uvodnom dijelu na satu hrvatskoga jezika, koji 8.c razredu predaje gđa Brankica Matijašec, ujedno i njihova razrednica.

Naša ravnateljica, gđa Rajna Borovčak, zaželjela je 8.c, ali i svim učenicima naše škole da se što češće koriste članskim iskaznicama, poručivši da je to zapravo poziv svim učenicima da što više dolaze u školsku knjižnicu, da posuđuju i čitaju knjige.

Istaknula je da u Krapinsko-zagorskoj županiji nema mnogo škola čiji svi članovi imaju iskaznice s bar-kodom. Znači, među prvima smo u našem susjedstvu i u županiji.

Na svečanosti bio je i školski knjižničar, gosp. Denis Vincek, koji je rekao učenicima da će se od 16. studenoga knjižnična građa posuđivati pomoću nove iskaznice, koju prilikom posudbe treba predati knjižničaru kako bi se očitao bar-kod. Podsjetio je učenike na to da iskaznice treba čuvati, ne trgati ni savijati, ne pisati po njima, niti ih na bilo koji drugi način oštećivati.

Uslijedilo je zajedničko fotografiranje. Doduše, ne milenijsko, ali zabilježili smo važan trenutak u radu i životu naše škole.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 16. 11. 2011.