Neuobičajeni SRO-i u 4.a i 4.b razredu

Učenici 4.a i 4.b razreda naše škole imali su neuobičajene satove razrednog odjela. Naime, u utorak, 8. studenoga, učenike je posjetio predsjednik Udruge invalida Zlatar, gosp. Davor Brlić, i sa sobom doveo posebnu gošću, Reu. Rea je pas pomagač čovjeku.

Učenici su sa zanimanjem slušali predavanje svojega gosta te su saznali da postoje različite vrste pasa, npr. policijski pas, pas čuvar i psi pomagači čovjeku (rehabilitacijski, terapijski, vodiči).

Rea je demonstrirala kako ona pomaže u svakodnevnom životu. Podizala je maramice, školske papuče, ključeve koji su pali ispod ormara, skidala kapu i sl. Jedan školski sat bio je prekratak za sva pitanja koja su učenici postavili, a oduševljenju nije bilo kraja kad je Rea s njima zaigrala nogomet. Zaključili su da je pas veoma pametna i plemenita životinja te otišli kućama s obećanjem da će još bolje skrbiti o svojim psima.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 11. 11. 2011.