Naša škola uključila se u projekt "Dječji tjedan poduzetništva"

U našoj školi danas su se u sklopu "Dječjeg tjedna poduzetništva", projekta što ga provode Visoka škola Nikola Šubić Zrinski i Ministarstvo gospodarstva, rada i poduzetništva, održao niz učeničkih radionica. Cilj je projekta aktivnim metodama poučavanja, obrazovnim radionicama i kazališnim predstavama potaknuti uvođenje sustavnog obrazovanja za poduzetništvo u hrvatski obrazovni sustav te razvitak poduzetničkog duha.

Učenici prvih i drugih razreda proizvodili su samostalno sok od jabuka, učenici trećih i četvrtih razreda izrađivali su vijače, petaši i šestaši čarobnu kocku, a učenici sedmih i osmih razreda kaleidoskop. Rezultate svojih prvih poduzetničkih koraka predstavili su u školskoj dvorani. Uz njihove vršnjake i roditelje, zlatarske poduzetnike te gradske čelnike, na predstavljanju rezultata rada učeničkih radionica prisustvovali su i ravnateljica Uprave za malo gospodarstvo u Ministarstvu gospodarstva, rada i poduzetništva gđa Brankica Novosel, voditeljica odsjeka u Upravi za malo gospodarstvo gđa Vlatka Mlakar, predsjednik uprave Obrazovne grupe Zrinski gosp. Vitomir Tafra, dekan Visoke škole Nikola Šubić Zrinski gosp. Zdravko Tkalec i drugi.

OŠ Ante Kovačića prva je od četiri škole u Hrvatskoj u kojoj se ove godine provodi ovaj projekt resornog minstarstva i Visoke poslovne škole Nikola Šubić Zrinski. Riječ je istodobno o prvoj školi iz Krapinsko-zagorske županije u kojoj se provodi i predstavlja projekt.

"Cilj je ovoga projekta razvijanje poduzeničkog duha kod djece još u njihovim nježnim godinama. Djecu je potrebno učiti razmišljati u najranijoj životnoj dobi kako bi stekli navike koji će im koristiti kasnije u životu i stvarnome poduzetništvu", rekla je gđa Novosel. "Dječji tjedan poduzetništva" provodi se od 2008., a svake se godine radionice provode u četiri hrvatska grada. Ove će se godine, osim u Zlataru, radionice održati još u školama u Omišu, Malom Lošinju i Dugom Selu.

O projektu je govorio i gosp. Zdravko Tkalec, dekan Visoke škole Nikola Šubić Zrinski, koji je napomenuo kako je cilj "Dječjeg tjedna poduzetništva" poticanje na razmišljanje i uvrštavanje poduzetništva u obrazovanje o gospodarstvu i drugim djelatnostima društva.

Ravnateljica naše škole gđa Rajna Borovčak, koja je bila domaćin uglednim gostima, istaknula je da su učenici izvrsno prihvatili projekt i s radošću izvršavali svoje prve poduzetničke zadatke u životu.

Gđa Brankica Novosel iz Ministarstva gospodarstva, rada i poduzetništva podijelila je nakon predstavljanja rada učeničkih radionica svim malim poduzetnicima diplome, a potom su svi zajedno pogledali kazališnu edukativnu predstavu "Što hoću – mogu".

Na kraju dana održane su i edukativne radionice u kojima su sudjelovali učitelji naše škole, kako bi i oni sami mogli organizirati nastavu s više elemenata poduzetništva, kreativnosti i inovativnosti.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 12. 10. 2011.