U posjetu kod gradonačelnika Zlatara

U povodu Dječjeg tjedna danas su učenici naše škole Kristina Škof, Simon Mrkoci, Marko Varga, Borna Mezak, Lucija Pretković, Nikola Malečić i FIlip Pentek s učiteljicom Svjetlanom Mezak i sa školskim knjižničarem Denisom Vincekom bili kod zlatarskoga gradonačelnika gosp. dr. Miroslava Kopjara.

Prije razgovora učenici su uručili gosp. gradonačelniku likovne radove, među kojima su bili i simbolični ključevi grada Zlatara.

Djecu su zanimale mnoge stvari pa ih je dr. Kopjar upoznao sa svojim profesionalnim poslom liječnika, s obiteljskim životom i načinom kako provodi slobodno vrijeme. Doznali su kako gradonačelnik svako jutro prije odlaska na posao jedan sat vježba.

Učenicima je gosp. Kopjar, odgovarajući na njihova pitanja, rekao kako mu nije teško biti gradonačelnik jer voli i taj dio posla zato što može pomoći ljudima. Na upit čita li, gosp. gradonačelnik rekao je kako mnogo čita stručnu, ali i popularnu literaturu.

Gosp. Miroslav Kopjar, zlatarski gradonačelnik, učenicima je poručio kako trebaju u školi učiti, njegovati svoj materinski hrvatski jezik, ali isto tako trebaju učiti strane jezike. Usto, kazao im je kako se trebaju baviti sportom da bi bili zdraviji, a ne da samo sjede za računalom.

Jedan sat u razgovoru s čelnim čovjekom Zlatara prošao je brzo, u ugodnom ozračju. Učenici su zahvalili na prijmu i vratili se u školu.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 10. 2011.