Božićna priredba

Bogatom i raznovrsnom božićnom priredbom danas  u 11:15h učenici naše škole proslavili su uskoro nadolazeći blagdan te su se oprostili od prvog polugodišta. U prepunoj dvorani priredbu su vodili Una Domitran, učenica 5.a te Jan Ferišak, učenik 7.a razreda. U program priredbe uveo je Školski instrumentalni ansambl odsviravši pjesmu Dođi, dođi Božiću te nakon toga pjesmu Spavaj, mali Božiću. Zatim su učenice Greta Cvetko i Kijara Mikulec iz 3.a razreda izvele recitaciju pjesme Prosinac. Nakon njih, 2.a razred nastupio je otpjevavši pjesmu Okitimo grančice. Potom je uslijedila uvijek plodna i dobro pripremljena Glumačka družina 4.a razreda. U igrokazu Svjetlo se ne smije ugasiti poručili su koje se božićno svjetlo ne smije nikada ugasiti dok istodobno daje snagu svim drugim ljudskim svjetlima. Nastavak pod opširnije.

Zatim su svoj prvi nastup ubilježili učenici 2.b razreda izvevši recitaciju Božićna noć te otpjevavši pjesmu Nebo daj oku. Nakon toga, izvodeći igrokaz Božićna pjesma učenici Glumačke družine 4.a razreda napravili su obradu nadaleko poznatog djela Božićna priča Charlesa Dickensa. Konačno je uslijedio i prvi nastup Školskog pjevačkog zbora u kojem su učenici izveli pjesmu Mije Dimšić Cimet i čaj. Nova točka u priredbi bila je izvedba recitacije Poklon koju je pripremila učenica Tamara Sremec iz 6.b razreda. Kako se bližio kraj izvedbe učenici Folklorne skupine Cvrgudan uz pratnju Školskog intrumentalnog ansambla izveli su novu veselu i bogatu koreografiju Pleter kolo, dječje igre i pjesme iz Slavonije. Potom je Školski instrumentalni ansambl izveo pjesmu Somewhere in my memory, a sve je zaključeno kada su svi izvođači došli na pozornicu te pomogli Školskom pjevačkom zboru u izvedbi pjesme We wish you a merry Christmas na hrvatskom i engleskom jeziku. Nakon toga, učitelji te drugi prošli i sadašnji djelatnici škole, zlatarska gradonačelnica, gospođa Jasna Auguštan-Pentek i drugi uzvanici uputili su se na prigodan domjenak u holu škole, dok su se učenici s torbama na leđima i u dobrom raspoloženju uputili kućama te toliko željenim praznicima. (Zvonimir Guć)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 22. 12. 2023.