Radionice robotike i programiranja

U sklopu školskih projekata „Znanost kroz godinu“ i „Kad se velike i male ruke slože, robote se programirati može“, kojima se potiče interes učenika za prirodne znanosti i STEM područje, u našoj su školi jučer održane dvije radionice programiranja i robotike upotrebom edukacijskih Lego Spike Prime  te Lego Spike Essential robota. Jedna radionica bila je namijenjena učenicima od 3. do 5. razreda, a druga učenicima od 6. do 8. razreda. Kroz učenje, igru i zabavu sudionici radionica upoznali su se s osnovnim konceptima programiranja i algoritamskog pristupa rješavanju problema te vježbali sposobnost preciznog praćenja zadanih uputa i suradničke vještine. Jučerašnje radionice vodio je  dr. sc. Tomislav Jagušt, docent na zagrebačkom Fakultetu elektrotehnike i računarstva. U drugom polugodištu naši će učenici posjetiti istraživačke laboratorije FER-a u Zagrebu. Klikni na opširnije za više fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 15. 12. 2023.