Velik odaziv učenika na Večer matematike

Sinoć je u našoj školi, sedmi put zaredom, održana, sada već tradicionalna, Večer matematike na kojoj su sudjelovala 154 učenika razredne i predmetne nastave. Na ovo zanimljivo matematičko druženje odazvalo se, osim učenika matične škole, i nekoliko učenika područnih škola. Rješavajući zanimljive i izazovne zadatke na tzv. radnim centrima  učenici su tijekom dva sata druženja imali priliku otkriti i onu drugu, zabavnu stranu matematike, spoznavši pritom da je matematika svuda oko nas i da zapravo svakodnevno rješavamo neke matematičke probleme, a da toga možda nismo ni svjesni. I ove je godine za sudionike Večeri matematike bilo pripremljeno obilje zabavnih matematičkih aktivnosti, uzbudljivih zadataka i društvenih igara koje potiču matematičke vještine. Na kraju događanja učenici predmetne nastave odigrali su bingo, a najsretniji među njima, njih 16-ero, nagrađeni su višebojnim olovkama. Večer matematike održava se na inicijativu Hrvatskog matematičkog društva, uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja, a glavni je cilj popularizacija matematike i izgradnja pozitivnog stava učenika prema matematici. Koordinatorice matematičkog susreta u našoj školi bile su učiteljice matematike Kristina Zubić i Nikolina Ozimec, a pomogli su im učitelji i učiteljice razredne i predmetne nastave. Klikni na opširnije za više fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 8. 12. 2023.