Odlični rezultati naših učenika na natjecanju Dabar 2023.

U tjednu od 13. do 17. studenoga 55 učenika od 2. do 8. razreda naše škole sudjelovalo je na međunarodnom online natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar 2023. Natjecanje ima pet kategorija, a učenici rješavaju 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 45 minuta. Raznovrsni, zanimljivi zadaci osmišljeni su s ciljem  poticanja logičkog razmišljanja, primjene temeljnih informatičkih koncepata te razvoja različitih strategija rješavanja. Naši učenici natjecali su se u kategorijama MikroDabar (11 učenika), MiliDabar (25 učenika), KiloDabar (9 učenika) i MegaDabar (10 učenika), pod vodstvom učiteljica Nine Posarić i Nikoline Hršak. Dvanaestoro naših učenika ostvarilo je izniman rezultat i ušlo u 10 posto najbolje plasiranih učenika u Republici Hrvatskoj: učenice Jana Koralija (2.b) i Lorena Novosel (2.a) ostvarile su odličan rezultat u kategoriji MikroDabar,  učenici  Dorijan Futivić (4.a), Ana Borgudan (4.a), Sara Bolfek (4.b), Luka Pisačić (4.b), Fran Bingula (4.b) u kategoriji MiliDabar, Lucija Petrinec (6.b) u kategoriji KiloDabar te učenici Dino Balun (7.b), Mihael Jajtić (7.b), Jan Ferišak (7.a)  te Fran Forko (7.a) u kategoriji MegaDabar.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga Suradnici u učenju, uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. Ove godine na natjecanju je sudjelovalo 49.065 učenika hrvatskih osnovnih i srednjih škola.

Čestitamo svim učenicima –„dabrovoljcima“ na sudjelovanju i prihvaćanju izazova! Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Nikolina Hršak, Nina Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 30. 11. 2023.