Petaši na Plitvičkim jezerima

Učenici petih razreda naše škole krenuli su 21. travnja u 6 sati na svoj prvi izlet u višim razredima. Na odmorištu „Plitvice“ pokupili smo našu vodičicu. Nakon toga nastavili smo put do Nacionalnog parka Plitvička jezera. Tamo smo uz stručno vodstvo razgledali slapove, jezera, šetali i vozili se brodićem preko jezera Kozjak. Nakon toga vozili smo se turističkim vlakićem. Nakon šetnje uz Plitvička jezera uslijedio je ručak gdje smo se okrijepili i skupili novu snagu za nastavak našeg izleta. Naše putovanje nastavili smo do Muzeja Domovinskog rata u Turnju kod Karlovca. Tamo smo uz stručno vodstvo saznali sve o tome kako je Domovinski rat protekao u Karlovcu i Turnju, razgledali smo slike i postav muzeja. Kao zadnju destinaciju posjetili smo Aquatiku – slatkovodni akvarij u Karlovcu. Vidjeli smo mnoge slatkovodne ribe - neke velike, a neke i vrlo male. Puni dojmova i lijepih iskustava vratili smo se u Zlatar u 19:30 sati. Klikni na opširnije za više fotografija. (učenici 5.a i 5.b razreda)

objavio: Nina Posarić   datum: 25. 4. 2023.