Kreativna Vjera na Novigradskom proljeću

Vjera Posarić, učenica osmog razreda naše škole, provela je šest nezaboravnih dana izvan školskih klupa, u divnoj Školi stvaralaštva Novigradsko proljeće, školi koju polaznici rado posjećuju i uvijek joj se vraćaju.

Na Novigradskom proljeću okupljaju se daroviti učenici te zainteresirani učitelji iz cijele Hrvatske koji se u sklopu izvannastavnih aktivnosti bave literarno-umjetničkim područjem te ovisno o svojim afinitetima biraju radionicu na kojoj će sudjelovati. Tema ovogodišnje smotre bila je „Svemir“, a okupila je više od tristo učenika. Radionice su raspoređene oko četiriju kreativnih područja: riječi, zvuka, slike i pokreta. Za svakoga ponešto. Sam rad u školi stvaralaštva ležeran je i opušten. Polaznici ne samo da šire svoja znanja unutar svojih radionica već smiju posjećivati i ostale te saznati kakvim se zanimljivostima one bave.

Naša Vjera sudjelovala je na radionici Vizualnih umjetnosti gdje je uz pomoć mentora proširila svoja znanja služeći se različitim tehnikama, no pretežito bojama u spreju. Na radionici su se izrađivali radovi za izložbu koja je bila otvorena zadnji dan Novigradskog proljeća. Budući da svaki polaznik ima različito viđenje i doživljaj svemira, radovi su bili potpuno različiti. Svi polaznici mogli su svoju kreativnost iskazati na vlastiti način, naravno uz pomoć i savjete voditelja radionice. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Petra Kolar)

VJERIN RAD

objavio: Nina Posarić   datum: 4. 4. 2023.