Tjedan darovitih učenika - 2023.

Učenici razredne nastave i ove godine obilježili su Tjedan darovitih učenika, koji se tradicionalno obilježava 21.-27. ožujka. Želeći pokazati čime se sve bave i što vole raditi učenici su u suradnji sa svojim učiteljicama pripremili različite izvedbe. Tako su u 2.a razredu učenice Sofija Toplak, Tea Haban i Kijara Mikulec pokazale mažoretske vještine izvevši različite uvježbane točke. Učenica Greta Cvetko odsvirala je kratku skladbu na gitari, a učenik Pavel Krpelnik Kurešić je učinio isto na saksofonu. Izvedbe učenika 2.a možete pogledati OVDJE. Nastavak pod opširnije.

U 2.b razredu učenik Jura Posarić odsvirao je kratku skladbu na klarinetu, dok je Franko Labaš zasvirao tamburicu. Dvije učenice pokazale su značajnu razinu spretnosti: Sabina Bajzek u vitlanju mažoretskim štapom, a Klara Pozaić u gimnastičkim vježbama. Učenik Marin Pačalat pokazao je mini izložbu svojih crteža zmajeva i omiljenih životinja. Izvedbe učenika 2.b možete pogledati OVDJE.

Tjedan darovitih učenika u 3.a razredu obilježen je izradom diorama na temu Vode tekućice i stajaćice našeg zavičaja. Učenici su u grupama izradili prikaze živog svijeta u vodama zavičaja koje su izložili u hodniku pokraj vrata svoje učionice. U petak 24. ožujka su sudjelovali na radionici Mali geološki laboratorij koji je odgovorio na mnoga pitanja ali je i otvorio vrata novim spoznajama i interesima o planetu Zemlji.

U 4.a razredu učenica Nikol Puklin je ponovno pripremila malu izložbu slikovnih radova. Jura Krpelnik Kurešić zasvirao je na harmonici, Vida Domitran na violini, Erna Hitrec na gitari, dok su Klara Piljak i Manuel Sirovec pokazali umijeće sviranja tamburice. Ema Kljak pokazala je nove impresivne te izazovne gimnastičke figure. Izvedbe učenika 4.a možete pogledati OVDJE.

Divno je vidjeti sve navedene šarolike aktivnosti kojima se naši učenici bave i za koje se zanimaju. U svemu im tome želimo puno uspjeha – da rastu, razvijaju svoje talente i sposobnosti te možda i najvažnije: da budu sretni i ispunjeni ljudi. (Zvonimir Guć)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 4. 4. 2023.