Nastupili smo na 3. Smotri dječjega kajkavskog pjesništva „Kaj je naša duša i naša popiefka“

U Hotelu Minerva u Varaždinskim Toplicama održan je 31. ožujka 3. Festival Ivan Kukuljević Sakcinski i u sklopu njega Smotra dječjega kajkavskog pjesništva  „Kaj je naša duša i naša popiefka“ u čast Ivanu Kukuljeviću Sakcinskom, znamenitom Varaždincu, povjesničaru, književniku i političaru koji je prije točno 180 godina u Hrvatskom saboru održao prvi govor na hrvatskome jeziku.

Glavni su ciljevi Festivala i Smotre razvijanje svijesti kod mladih o važnosti očuvanja zavičajnoga govora te poticanje na kajkavsko pjesničko stvaralaštvo.

Na natječaj Smotre pristiglo je 137 pjesama učenika od petog do osmog razreda iz svih županija kajkavskoga govornog područja. Stručno povjerenstvo za Smotru je odabralo 22 pjesme koje su autori na Smotri sami izveli, a ukupno 40 pjesama objavljeno je u zbirci "Kaj je naša duša i naša popiefka".

Našu školu predstavljala je Ena Bingula, učenica 5.b razreda. Enina pjesma Dobro jutro objavljena je u Zborniku te je odabrana i  za javno izvođenje kao jedna od 22 najbolje pristigle pjesme. Njezina je mentorica učiteljica Ivana Pikutić. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Ivana Pikutić)

objavio: Nina Posarić   datum: 3. 4. 2023.