Terenska nastava trećih razreda u Krapini

U petak, 24. ožujka 2023. godine učenici 3. a i b razreda bili su na terenskoj nastavi u Krapini.

Na put su krenuli u 9 sati autobusom. Nakon dolaska u Krapinu doručkovali su u Parku skulptura podno brda Hušnjakovo. U 10 sati su se razdvojili u dvije grupe. Jedna grupa krenula je u obilazak Muzeja krapinskih neandertalaca a druga na edukativnu radionicu Mali geološki laboratorij. U 11 sati grupe su se zamijenile. U Muzeju učenici su uz tematsko vodstvo uočavali i naučili nove pojmove i spoznaje o nastanku svemira, evoluciji i životu neandertalaca.

Na radionici bavili su se radom paleontologa proučavajući prave okamine i replike fosila. Okušali su se i u geologiji pa su upoznali mnoge minerale koji se mogu pronaći u našem zavičaju. Nakon toga proučili su i mikrofosile kroz okular mikroskopa.

Nakon ručka prošetali su do dječjeg igrališta i rodne kuće Ljudevita Gaja. Tu su upoznali život i djelo jezikoslovca i književnika koji je sastavio pravopis kojim se danas služimo.

Vrijeme za odmor proveli su uz sladoled i igru na dječjem igralištu. U 16 sati vratili su se u Zlatar. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Ana Marija Korpar)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 29. 3. 2023.