Terenska nastava u Zagrebu - PŠ Martinščina

U petak, 24. ožujka, učenici Područne škole Martinščina uputili su se vlakom na terensku nastavu u Zagreb. Iako to nije prvo putovanje ovim prijevoznim sredstvom, uzbuđenja nije nedostajalo. Stigavši u Zagreb, učenici su se kroz šetnju upoznali sa Glavnim kolodvorom, spomenikom kralju Tomislavu, kućom Slavoljuba Penkale te parkom Zrinjevac. S Trga bana Josipa Jelačića popeli su se uspinjačom do kule Lotrščak. Svi su bili dovoljno hrabri da se kroz srme stepenice popnu do Gričkog topa, a neki su bili i na vrhu gdje se pruža prekrasan pogled na Zagreb. Da nauče više o samom gradu, učenici su posjetili Muzej grada Zagreba.Tamo su saznali svu povijest i tajne iz prošlosti koje skriva naš glavni grad. Najzabavniji dio terenske nastave bio je odlazak u kino Cinestar u kojem su učenici pogledali film Mačak u čizmama. Kroz pustolovine glavnog lika učenici su shvatili koliko je važno zajedništvo i sloga, te da je odnos s dragim ljudima važniji od sebičnih ciljeva. Učenici su se sretno vlakom vratili svojim kućama, ocijenivši ovu terensku nastavu čistom peticom. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Ivan Bukal)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 28. 3. 2023.