„STRUJNI KRUG“ U 4. B RAZREDU

Četvrtaši su u goste pozvali profesoricu fizike, Mirelu Lebić Popov kako bi im pobliže objasnila ključne pojmove nastavne jedinice „Strujni krug“. Naoružani pitanjima i znatiželjom, pozorno su pratili i shvatili da neke pojmove već znaju iz svakodnevnog života, samo što to imenujemo nekim drugim pojmovima (električni izvor, električni vodič, električno trošilo, …). Pojavila se još veća znatiželja kada je profesorica praktično pokazivala, a učenici su sami dolazili do zaključka da je žlica dobar vodič struje (ali ne bilo koja, već metalna), da je voda u kojoj su otopljene mineralne tvari (sol), izvrstan vodič struje, a da je naše tijelo također dobar vodič… Dotakli smo se i opasnosti koje donosi struja i kako to prevenirati. Bilo nam je zabavno i nadamo se da će biti još takvih satova u kojima ćemo upoznati učitelje viših razreda prije samog prelaska u iste. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (učiteljica i učenici 4.b)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 3. 3. 2023.