Međunarodni eTwinning projekt Traditional toys and games of our region

U školskoj godini 2022./2023. uključeni smo u međunarodni eTwinning projekt Traditional toys and games of our region/Tradicijske igračke i igre našeg kraja. Glavni je cilj projekta potaknuti učenike na razvijanje ljubavi prema tradiciji i narodnim običajima, razvijanje svijesti o nacionalnom i kulturnom identitetu, promicanje kulturne baštine i njenih vrijednosti, poštivanje kulturnih posebnosti drugih naroda, međugeneracijsko povezivanje, razvijanje kritičkog stava prilikom stvaranja igračaka i igara, razvijanje znanja engleskog jezika, komunikacijskih i prezentacijskih vještina, kreativnosti i poduzetničkog duha te sigurnosti i samostalnosti u radu. Osim naše škole te OŠ „Ljudevit Gaj“ Mihovljan i OŠ Bedekovčina, u projektu sudjeluju i partnerske škole iz Turske, Grčke, Portugala, Sjeverne Makedonije, Ukrajine, Italije i Rumunjske. Posljednja u nizu dosad odrađenih aktivnosti bila je izrada likovnih radova o našim tradicijskim igračkama kojima smo ukrasili predvorje škole. Možete ih pogledati pod opširnije. (Maja Burek)

objavio: Nina Posarić   datum: 22. 2. 2023.