Održana radionica o izradi igara u Scratchu

Tijekom zimskog odmora učenika u našoj se školi i ove godine organiziraju radionice za darovite, talentirane i motivirane učenike. Danas je održana radionica za učenike 3. i 4. razreda - Izrada igara u Scratchu, koju su vodile učiteljice informatike Nina Posarić i Nikolina Hršak. U veseloj atmosferi učenici su strpljivo osmišljavali programska rješenja. Dosadašnja znanja iz programskog jezika Scratch primijenili su na problemske situacije, predlagali su moguća rješenja i tako ponovno iskazali svoju kreativnost. Na samome kraju radionice učenici su se poigrali i zabavili koristeći se igricama koje su izradili tijekom današnje radionice. Posebno nas veseli činjenica da su svi uspješno pratili i izvršavali programske zadatke. S obzirom na maksimalan broj „srčeka“ s izlazne kartice, odlučile smo ponoviti radionicu u nekoj drugoj prilici. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Nikolina Hršak)

objavio: Nina Posarić   datum: 20. 2. 2023.