Prvo i drugo mjesto na natječaju Udruge „Barun“

Već devetu godinu Udruga veterana specijalne policije Domovinskog rata „Barun“ provodi Likovno-literarni natječaj na temu Domovinskog rata. Cilj je provođenja projekta poticanje učenika na samostalno istraživanje i učenje o novijoj hrvatskoj povijesti, osobito o Domovinskom ratu, te ratu općenito. Krenulo se s jednom, da bi došli do sadašnje 33 škole sudionice. Jedna od njih svake je godine i naša škola. Nakon važnih lekcija iz povijesti naše domovine, promišljanja i prosuđivanja o ratu općenito, razvijanja empatije prema žrtvama rata učenici se rado uključuju u natječaj svojim likovnim i literarnim radovima. Tako je ove godine na natječaj pristiglo 220 radova iz 33 škole. Izložba likovnih i literarnih radova, na kojoj su dodijeljene nagrade i priznanja, otvorena je 14. veljače u Gradskoj knjižnici „K. Š. Gjalski“ u Zaboku. Od više poslanih radova, koji su predstavljali našu školu, osobito su zapažena bila dva rada. Vjera Posarić, učenica 8.a razreda, dobila je prvu nagradu za svoj likovni rad u kategoriji 5. – 8. razreda, a Jana Pozaić, učenica 6.b razreda, dobila je drugu nagradu za svoj literarni rad, pjesmu Grad u torbi, u kategoriji 5. – 8. razreda. Mentorice nagrađenim učenicama bile su učiteljice Maja Burek i Petra Kolar. Nastavak pod opširnije.

U KATALOGU izložbe objavljeni su i radovi naših učenika Katje Hunjet, Nike Hunjet, Melani Miković, Marte Miković, Davida Puklina, Doriana Mutaka, Mihaela Jajtića i Tamare Sremec (mentorica Ivana Pikutić). Sve su učenike pohvalili članovi povjerenstava, članovi Udruge „Barun“ te župan Željko Kolar. (Petra Kolar)

PRVONAGRAĐENI RAD VJERE POSARIĆ

DRUGONAGRAĐENI RAD JANE POZAIĆ

FOTOGRAFIJE S DODJELE NAGRADA I PRIZNANJA

objavio: Nina Posarić   datum: 19. 2. 2023.