Dodjela Nagrade "Denis Vincek" za 2022. godinu

Jučer je u holu naše škole Knjižničarsko društvo Krapinsko-zagorske županije po drugi put održalo svečanost dodjele Nagrade „Denis Vincek“ kao znak priznanja najčitateljima Krapinsko-zagorske županije u 2022. godini. Od ove se godine dodjela Nagrade odvija pod pokroviteljstvom župana Krapinsko-zagorske županije Željka Kolara, koji je i nazočio sinoćnjoj svečanosti.  Dvanaestero najčitatelja iz dvanaest krapinsko-zagorskih narodnih knjižnica diljem županije primilo je statuu nastalu prema idejnom rješenju logotipa Društva, knjigu na poklon te besplatnu godišnju članarinu u spomenutim narodnim knjižnicama koje su ih odabrale kao najčitatelje. Impresivne brojke pročitanih knjiga u 2022. godini kretale su se od nekoliko desetaka pa preko stotinu knjiga sve do nevjerojatnih 348 knjiga koliko je pročitala Nevenka Presečki, najčitateljica Gradske knjižnice Krapina. Od ostalih najčitatelja vrijedi istaknuti mladog Kristijana Kišaka, učenika 6. razreda i najčitatelja Općinske knjižnice i čitaonice Marija Bistrica te Irenu Petrovečki, učiteljicu engleskog jezika u našoj školi i najčitateljicu Općinske knjižnice i čitaonice Bedekovčina. Najčitatelji su istaknuli različite motivacije za čitanje. Nekima je knjiga lijek, drugi je vide kao užitak i zabavu, a jednoj najčitateljici ona služi i za lakše i bolje razumijevanje ljudi. Cijeli događaj glazbeno su uveličali: Elena Šrajbek na violončelu, Leon Čleković na braču i tamburaškom čelu te korepetitor Nikola Šrajbek na gitari. Popis nagrađenih i nekoliko fotografija možete pogledati pod opširnije. (Zvonimir Guć)

Dobitnici Nagrade „Denis Vincek“ za 2022. godinu: Zorka Marić iz Oroslavja, Valerija Golubić iz Pregrade, Mirjana Punek iz Zaboka, Dubravka Cimperšak iz Klanjca, Ana Kudelić iz Zlatara, Kristijan Kišak iz Zlatar Bistrice, Irena Petrovečki iz Bedekovčine, Ana Jačmenica iz Sv. Križa Začretja, Nevenka Presečki iz Krapine, Biserka Lacković iz Donje Stubice, Anita Kordej iz Krapinskih Toplica i Branka Belamarić iz Stubičkih Toplica.

objavio: Zvonimir Guć   datum: 14. 2. 2023.