Školsko natjecanje iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna - LIK 2023.

U utorak, 7. veljače, održano je i školsko natjecanje iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna - LIK 2023.  Ovogodišnji je zadatak bio napraviti temu plesa u digitalnoj animaciji (2D crtanje) kreirajući  je pomoću ritma na plohi, geometrijskih ili slobodnih likova te kontrasta  boje prema boji. Učenici su radove izrađivali u aplikaciji za izradu crtane animacije FlipaClip. Na školskom natjecanju sudjelovale su: Petra Brčić, Tena Gučin, Lorena Kurtanjek, Marta Miković, Melani Miković, Vjera Posarić, Jana Pozaić i Ela Vlahek. Školsko povjerenstvo predložilo je za županijsko natjecanje radove Petre Brčić, Ele Vlahek i Jane Pozaić. Najboljom animacijom ocijenjen je rad Petre Brčić. Mentorica našim mladim umjetnicama učiteljica je likovne kulture Maja Burek. Klikni na opširnije za četiri fotografije. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 8. 2. 2023.