Nova radionica robotike - roditelji u ulozi predavača u našoj školi

U sklopu e-Twinning projekta “ Superpowered - veliki za male”, zajedničkog projekta Srednje škole Zlatar i Osnovne škole Ante Kovačića, ugostili smo u našoj školi majku dvojice naših učenika, profesoricu informatike u SŠ Zlatar Vesnu Pisačić. Prof. Pisačić održala je našim učenicima radionicu robotike. Desetak učenika okupilo se u našoj informatičkoj učionici i vrijedno programiralo Lego robote. Inače, u sklopu spomenutih projektnih aktivnosti naših dvadesetak učenika svaki drugi utorak u pratnji učiteljice informatike Nine Posarić odlazi u informatičku  učionicu SŠ Zlatar na radionice robotike.  Pritom, uz unaprijed osmišljene zadatke, polako ali sigurno  upoznaju tijek programiranja, osnovne dijelove robota, vrste senzora, načine očitavanja podataka sa senzora, pokretanje motora - sve što je potrebno da bi se robot kretao, govorio, hodao i radio ono što zahtijeva zadatak. Posebno su zanimljivi zadaci koje roboti izvršavaju vođeni programima naših učenika prolazeći podlogom uz niz zanimljivih elemenata s FLL natjecanja. Našim se učenicima na radionici pridružio naš bivši učenik Dorijan Matejaš, sadašnji učenik Srednje škole Zlatar, koji je prethodne godine također bio uključen u sve radionice robotike koje smo provodili. U veseloj atmosferi vrijeme nam je, kao i uvijek, brzo prošlo i veselimo se našoj sljedećoj radionici za dva tjedna. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Nina Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 1. 2. 2023.