Školsko natjecanje iz informatike

Seriju školskih natjecanja ovoga tjedna zaključili su naši mladi informatičari današnjim natjecanjem na kojemu je sudjelovalo šestero učenika od 5. do 8. razreda. U kategoriji Digitalne kompetencije za 5. razred natjecala se Leona Vujica i ostvarila odličan rezultat skupivši 19,63 od mogućih 20 bodova. U istoj kategoriji, ali za učenike 6. razreda, zahtjevne zadatke putem CARNET-ova sustava za natjecanje Moodle rješavala su trojica naših šestaša: Fran Forko, Jan Ferišak i Martin Brčić. Najuspješniji među njima bio je Martin sa 16,93 boda (od mogućih 20), slijede ga Jan s 15,22 boda i Fran s 14,88 bodova. U kategoriji Osnove informatike za 7. razred natjecala se Ela Vlahek i osvojila vrlo dobrih 19,40 (od 25) bodova. Ništa manje uspješna u istoj kategoriji nije bila ni naša najiskusnija natjecateljica, osmašica Petra Brčić, koja je skupila 19,08 bodova. S obzirom na vrlo dobre, dapače odlične rezultate na školskoj razini, svi učenici mogu očekivati poziv i na županijsku razinu natjecanja. Njihova je mentorica učiteljica informatike Nina Posarić. Klikni na opširnije za tri fotografije.(Nikolina Rumbak)

objavio: Nina Posarić   datum: 20. 1. 2023.