Sedmaši na terenskoj nastavi u Zagrebu

U petak, 9. prosinca, mi, učenici sedmih razreda, uputili smo se sa svojim razrednicama na terensku nastavu u Zagreb. Sastali smo se prije 7 sati ispred škole. Provjerili smo jesmo li svi na broju i krenuli. Kada smo stigli, zaputili smo se u obilazak Tehničkog muzeja Nikole Tesle. Obišli smo cijeli muzej, čak smo i prošetali podzemnim putovima kako bismo zapravo vidjeli kako je to raditi ispod zemlje. Vjerujem da nam je svima bilo najzanimljivije promatrati svemir u planetariju. Bili smo i u dijelu muzeja gdje nam je vodič govorio o Nikoli Tesli i njegovim otkrićima, a u prikazu nekih od njih sudjelovala su i dva dječaka iz našeg razreda. Nakon Tehničkog muzeja uputili smo se u kazalište Mala scena. Gledali smo predstavu „Debela“, koja nas se nije baš dojmila. Potom smo krenuli u šetnju Zagrebom. Vodič nam je govorio o zanimljivostima te o povijesti grada Zagreba. Naravno, nakon puno hoda morali smo se počastiti, te smo svratili u McDonald's. Bilo nam je lijepo, samo što je ukupan dojam pokvarilo hladno vrijeme i dosadna kiša. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Karla Bručić, 7.a)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 16. 12. 2022.