I ove godine sudjelujemo u projektu #zavolontirAJMO se

Naša se škola i ove školske godine, treći put zaredom, uključila u projekt #zavolontirAJMO se koji  provodi Mreža udruga Zagor u partnerstvu s OŠ Ksavera Šandora Gjalskog Zabok, OŠ Bedekovčina, OŠ Đure Prejca Desinić, OŠ Franje Horvata Kiša Lobor, OŠ Ante Kovačića Zlatar i Krapinsko-zagorskom županijom. Projekt financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja u okviru izvaninstitucionalnoga odgoja i obrazovanja, a sufinancira ga Krapinsko-zagorska županija. Cilj je projekta razvoj i promoviranje volonterstva i odgoja za volontiranje u odgojno-obrazovnim ustanovama u lokalnim zajednicama na području Krapinsko-zagorske županije. Projekt je započeo 13. listopada 2022. i traje do 31. kolovoza 2023. godine. Ukupna je vrijednost projekta 117.142,69 kuna. Više o projektu pod opširnije. (Marijan Posarić)

Aktivnost se provodi u okviru projekta #zavolontirAJMOse koji provodi Mreža udruga Zagor u partnerstvu s Osnovnom školom Ksavera Šandora Gjalskog Zabok, Osnovnom školom Bedekovčina, Osnovnom školom Đure Prejca Desinić, Osnovnom školom Ante Kovačića Zlatar, Osnovnom školom Franje Horvata Kiša i Krapinsko-zagorskom županijom. Projekt financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja u okviru izvaninstitucionalnoga odgoja i obrazovanja, a sufinancira Krapinsko-zagorska županija.

Cilj je projekta razvoj i promoviranje volonterstva i odgoja za volontiranje u odgojno-obrazovnim ustanovama u lokalnim zajednicama na području Krapinsko-zagorske županije. Projektom se omogućava podrška odgojno-obrazovnim ustanovama u razvoju i provedbi školskih volonterskih programa odgoja za volontiranje. Tijekom provedbe projekta održat će se 10 edukacija za školske volontere te 11 različitih volonterskih aktivnosti u lokalnim zajednicama. Provest će se literarni i likovni natječaj za osnovne škole s područja Krapinsko-zagorske županije “Dobro biram – Volontiram!” s ciljem prikazivanja pozitivne strane volonterstva, razloga volontiranja, te značaja volonterstva za djecu i mlade. Na završnoj konferenciji predstavit će se široj javnosti primjeri dobre prakse volontiranja te će biti proglašeni pobjednici likovno-literarnog natječaja. Projekt je započeo 13. listopada 2022. i traje do 31. kolovoza 2023. godine. Ukupna vrijednost projekta je 117.142,69 kuna. Ministarstvo znanosti i obrazovanja u okviru izvaninstitucionalnoga odgoja i obrazovanja financira projekt u iznosu od 114.142,69 kuna, dok Krapinsko-zagorska županija sufinancira projekt u iznosu od 3.000,00 kuna.

objavio: Nina Posarić   datum: 14. 12. 2022.