Velik odaziv na Večer matematike

Sinoć je i u našoj školi održana Večer matematike na kojoj je sudjelovalo oko 150 učenika razredne i predmetne nastave. Učenicima matične škole na ovom se zanimljivom matematičkom događanju pridružilo i nekoliko učenika područnih škola. Rješavajući zanimljive zadatke na tzv. radnim centrima  učenici su tijekom dva sata druženja imali priliku otkriti i onu drugu, često zaboravljenu, zabavnu stranu matematike, spoznavši pritom da je matematika svuda oko nas i da zapravo svakodnevno rješavamo neke matematičke probleme, a da toga možda nismo ni svjesni. Ove je godine za učenike bilo pripremljeno više od 30 zabavnih matematičkih aktivnosti, društvenih igara i izazovnih zadataka. Večer matematike održava se već petu godinu zaredom na inicijativu Hrvatskog matematičkog društva, uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja, a glavni je cilj popularizacija matematike i poticanje učenika na nastavak matematičkog obrazovanja. Koordinatorice matematičkog susreta u našoj školi bile su učiteljice matematike Kristina Zubić i Nikolina Ozimec, a pomogle su im učiteljice i učitelji razredne i predmetne nastave. Klikni na opširnije za više fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 9. 12. 2022.