U našoj školi održane radionice robotike

U sklopu eTwinning projekta „Superpowered – veliki za male“ zainteresirani učenici od 5. do 8. razreda sudjelovali su ovog tjedna na novim radionicama robotike pod vodstvom doc. dr. sc. Tomislava Jagušta s Fakulteta za elektrotehniku i računarstvo u Zagrebu. Cilj radionica bio je kroz izradu Lego Spike edukacijskih robota upoznati kako razmišljaju i funkcioniraju pravi roboti. Tako su, gradeći i programirajući različite modele, učenici upoznali tijek programiranja, osnovne dijelove robota, vrste senzora, načine očitavanja podataka sa senzora i pokretanje motora – sve što je robotu potrebno da radi ono što od njega zahtijeva zadatak. Učenici su radionice prihvatili s oduševljenjem te su se jako zabavili izvršavajući postavljene zadatke, ali i isprobavajući vlastite zamisli – sve kroz šalu i veselje. U radionice su bile uključene i učiteljice Informatike Nina Posarić i Nikolina Hršak, a u provedbi i radu s učenicima pomogao je i knjižničar Zvonimir Guć.

Projekt “Superpowered - veliki za male” naziv je zajedničkog projekta Srednje škole Zlatar i Osnovne škole Ante Kovačića, u kojem će učenici zlatarske Srednje škole poučavati učenike Osnovne škole u programiranju Lego robota. Učenici će sudjelovati na natjecanju FIRST LEGO League Superpowered u organizaciji Hrvatskog robotičkog saveza i FER-a. Pritom će u projekt biti uključene i FLL ekipe iz Slovenije i Srbije kako bi se promicale temeljne vrijednosti i međunarodna suradnja. Klikni na opširnije za više fotografija. (Zvonimir Guć)

objavio: Nina Posarić   datum: 8. 12. 2022.