Školski medni dan u našoj školi

Jučer, 7. prosinca, na blagdan sv. Ambrozija - zaštitnika pčela i pčelara, učenici prvih razreda matične škole i prvašići iz područnih škola obilježili su sa svojim razrednim učiteljima Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka. Riječ je o nacionalnom programu promocije pčelarstva i meda zagorskih pčelara s ciljem edukacije najmlađih učenika i njihovih roditelja o važnosti pčelarstva i konzumaciji meda u svakodnevnoj prehrani. Učenici su najprije pogledali poučnu prezentaciju „Priče s cvjetne livade“, a potom je svatko od njih dobio edukativnu slikovnicu „Pčelica Jelica i medo Edo“ te staklenku meda. Učenike prvih razreda u Zlataru obradovao je i posjet gospodina Dragutina Vučkovića, pčelara iz Mihovljana, koji im je održao zanimljivo predavanje o pčelarstvu, pčelama i pčelinjim proizvodima. Ispričao im je kako nastaje med, koje su njegove nutritivne vrijednosti te zašto su nam pčele potrebne za opstanak života na našemu planetu. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Marijan Posarić)

PŠ DONJA BATINA

PŠ MARTINŠČINA

objavio: Nina Posarić   datum: 8. 12. 2022.