Književni susret i kolaž lutkarski igrokaz Jadranke Čunčić-Bandov

Poznata hrvatska dječja književnica i lutkarica Jadranka Čunčić-Bandov ovoga petka nastupila je u našoj školskoj dvorani te za učenike razredne nastave priredila veliki spektakl. U svom, za mnoge hrvatske osnovne škole poznatom, bogatom lutkarskom igrokazu prikazala je našim učenicima vlastite pjesme i igrokaze te je lutkama oživila brojne zanimljive likove. Tako su se na pozornici našli:miš, mačka, strašilo, krava, zec, krokodil, žaba, sova, dječak, kornjača i sijaset drugih likova. Pri njihovoj izradi korišteni su predmeti iz svakodnevnog života: četke za boce, kartonske ambalaže za jaja, stare torbe, jastuci, kutlače, sušene tikve i dr. Tako je osim sjajne i energične izvedbe prepune bogatih vokalnih izvedbi te šarolike gestikulacije i mimike našim učenicima predstavljena značajna kreativnost i u samoj pripremi lutaka potrebnih za izvođenje. Nastavak pod opširnije.

Poznata lutkarica uglavnom je sama izvodila cijeli igrokaz, no u jednom dijelu izvedbe uključila je i učenike. Tako je Ema Ilčić, učenica 3.a razreda, sudjelovala u pjesmi-igrokazu Slon i bubamara čitajući bubamarine dijelove s krilima navedene životinjice na leđima, dok je autorica na glavu nataknula slonove uši. Također, Ivano Juriša, učenik 2.a razreda, na glavu je nataknuo uši mačka te nakon kratkog igrokaza uz smijeh i veselje učenika krenuo u jurnjavu goneći po cijeloj dvorani samu autoricu, koja je glumila miša.

Malo je reći da su učenici bili zadovoljni i veseli. Smijeh i uzvici odjekivali su tijekom gotovo cijele izvedbe pa je poznata autorica i lutkarica trebala držati glas na visokoj razini razgovjetnosti i glasnoće. Ipak, gospođa Čunčić-Bandov je pohvalila veliku pristojnost naših učenika. Učenici su jako dobro surađivali te kao iz topa odgovarali na sva autoričina pitanja. A kad je ista tražila dobrovoljce za sudjelovanje u dva svoja kraća igrokaza, mnoge ruke su munjevito poletjele uvis. Dobra atmosfera prenijela se i na učiteljice i učitelje koji su bili jako zadovoljni cijelim programom. Na igrokaz su došli učenici iz svih razreda razredne nastave uključujući i učenike iz područnih škola u Martinšćini i Donjoj Batini. (Zvonimir Guć)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 4. 12. 2022.