Odali smo počast žrtvama Domovinskog rata

Prigodnom komemoracijom u predvorju škole u četvrtak poslijepodne, učenici i zaposlenici naše škole obilježili su Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Kratki program, koji je vodila učenica Teodora Teški, počeo je pjesmom Tvoja zemlja u izvedbi školskog zbora uz glazbenu pratnju učenika Luke Posarića na trubi i Petre Benko na gitari te učitelja glazbene kulture Matije Vučkovića na klavijaturama. Prvu priču iz zbirke Priče iz Vukovara Siniše Glavaševića pročitala je potom učenica Vjera Posarić. Školski zbor otpjevao je nakon toga pjesmu Moja domovina. Svijeću u spomen na sve žrtve Domovinskog rata upalili su učenici osmog razreda Alexandar Škreb i Leon Naumovski. Svi nazočni minutom su šutnje odali počast svima palima za slobodnu i neovisnu nam domovinu Hrvatsku. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 18. 11. 2022.