Dan svetog Martina u Martinščini

U nedjelju, 13. studenoga, obilježen je u Martinščini Dan sv. Martina. Tom prigodom učenici Područne škole Martinščina pripremili su i izveli prigodan program u kapeli sv. Martina na početku svečanog misnog slavlja koje je predvodio rektor marijabistričkog Svetišta vlč. Domagoj Matošević. Nakon mise učenici su sa svojih štandova dijelili suvenire, koje su izradili uz pomoć učitelja, i kolače koje su pripremile mame. Slavlje se nastavilo na školskom igralištu gdje su roditelji i ostali mještani, uz pomoć Grada Zlatara, pripremili i dijelili hranu i piće, uz dobrovoljni prilog posjetitelja. Za sav trud učenici su nagrađeni dobrovoljnim novčanim prilozima posjetitelja koje će iskoristiti za završni izlet. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Ljiljana Mutak)

objavio: Nina Posarić   datum: 15. 11. 2022.