Važno je naučiti štedjeti

Povodom Svjetskog dana štednje 31. listopada učenici 2.a sa svojom učiteljicom Ankicom Krajnik posjetili su  Zagrebačku banku. Direktorica poslovnice, gospođa Martina Krpelnik Rogina upoznala ih je s poslovanjem banke. Po ulasku prvo  treba uzeti broj iz aparata i čekati u redu. Uplatu ili isplatu novca ili plaćanje računa obavlja se na blagajni. Svojim potpisom potvrđuje se uplata ili isplata. Nakon toga su upoznali kako se služiti bankomatom. Sa zanimanjem su pratili isplatu iz bankomata i saznali da se novac čuva u trezoru.

Naučili smo zašto je važno štedjeti i kako djeca mogu štedjeti pa smo na poklon među ostalim dobili i kasice. Štednja je vrlo korisna navika, jer nam daje sigurnost i pomaže nam da se snađemo u situacijama kada nam je novac potreban. Klikni na opširnije za jednu fotografiju. (Ankica Krajnik)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 28. 10. 2022.