PŠ Martinščina u Varaždinu

U utorak, 18. listopada, učenici Područne škole Martinščina uputili su se vlakom na terensku nastavu u Varaždin. Iako su neki od njih već putovali vlakom, svi učenici su bili jako uzbuđeni. Posebno prvašići kojima je to bilo prvo putovanje vlakom. Stigavši u Varaždin, učenici su se zajedno sa svojom učiteljicom i učiteljem uputili prema centru grada. U šetnji im je posebno zanimljiva bila Varaždinska katedrala te šetalište pored Hrvatskog narodnog kazališta. Upravo u HNK Varaždin pogledali su predstavu Krokodil Marko. Predstava je bila poučna, jer govori kako uvijek treba poštovati tuđe, ali voljeti svoje, slušati druge, ali uvijek imati svoje mišljenje. Nakon predstave učenici su posjetili Stari grad Varaždin. Tamo su mogli vidjeti zbirke cehovskih predmeta, namještaja, povijesnih portreta, oružja, satova i drugih predmeta koje je svakodnevno koristilo varaždinsko plemstvo i bogato građanstvo prije mnogo godina. Vrijeme je brzo prošlo. Trebalo je stići na vlak koji vozi prema Zlatar Bistrici. Svi su se sretni i puni dojmova vratili svojim kućama, bogatiji za nova iskustva, jedva čekajući novu terensku nastavu. Klikni na opširnije za više fotografija. (Ivan Bukal)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 20. 10. 2022.