MathTrek

U Kumrovcu je 8. listopada održan 3. MathTrek Krapinsko-zagorske županije. Koncept natjecanja je popularizacija matematike i druženje u prirodi za uzrast djece od 6. do 8. razreda osnovne škole. Natjecanje se provodi u paru (učenici istog razreda) te učenici uz pomoć orijentacijske karte obilaze stanice na kojima rješavaju matematičke zadatke. Ukupno ima 10 stanica. Organizator natjecanja je Udruga MathKaj.
Na ovogodišnjem MathTreku po prvi puta je sudjelovala i naša škola. Naše učenice šestog razreda Franka Bručić i Ema Stužić te sedmog razreda Karla Bručić i Melani Benčić su se okušale u snalaženju u prirodi i rješavanju matematičkih zadataka. Djevojke su pune pozitivnih dojmova i vesele se slijedećem MathTreku. Šestašice su uspješno riješile 9 stanica, a sedmašice 4. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Nikolina Ozimec)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 19. 10. 2022.