Neka se glas učenika čuje!

U sklopu obilježavanja Dječjeg tjedna, osim aktivnosti naših prvaša matične i područnih škola, i predstavnici viših razreda naše škole odradili su važan zadatak. S pedagoginjom škole uputili su se u posjet gradonačelnici gospođi Jasenki Auguštan Pentek i, kroz ugodan razgovor s gradonačelnicom i njezinim suradnicama, prezentirali su svoje ideje na kojima su proteklih dana radili zajedno sa svojim prijateljima iz razreda te tako dali svoj doprinos u osmišljavanju aktivnosti i projekata kojima bi se poboljšao i uljepšao život djece u Zlataru. Bilo je tu mnogobrojnih zanimljivih prijedloga – uređenje autobusnog kolodvora u samom centru grada, proširenje knjižnice, bolje održavanje parkova, više društvenih okupljanja na otvorenom, više koncerata, izgradnja javnog toaleta koji bi dobro došao za vrijeme nekih događanja u gradu, klizalište za vrijeme Adventa, uvođenje ulične rasvjete u ulice u kojima je nema, otvaranje zabavnog centra za djecu i otvaranje okupljališta za mlade, više sportskih aktivnosti, najam električnih romobila, biciklističke staze, trgovina s fast food ponudom poput McDonald'sa - samo su neki od prijedloga. Bilo je i želja vezanih uz samu školu poput klimatizacije svih učionica i uređenja školskog igrališta, a svi su bili jedinstveni u želji da se Sokolana što prije obnovi te da se u njoj, kao i prije sanacije kada je bila središte kulturnih zbivanja u gradu Zlataru, ponovno organiziraju kazališne i kino predstave. Nastavak pod opširnije.

Gradonačelnica je s puno pažnje slušala sve predstavnike te je svima nastojala dati konkretne odgovore i objasniti što zapravo ona kao gradonačelnica može učiniti, dajući im pri tom i savjete kako bi oni kao mladi naraštaji mogli još više doprinijeti u realizaciji nekih važnih projekata i općenito poboljšati život u gradu. Učenicima je predstavljena i usluga Na dlanu koja se može pronaći na mrežnim stranicama grada, a namijenjena je upravo održavanju i povećanju kvalitete korištenja javnih gradskih površina.

Posjet gradonačelnici završio je u dogovoru da, nakon što svojim prijateljima u školi prenesu sve što su doznali o funkcioniranju grada, ponovno dođu s konkretnim prijedlogom koga bi to oni kao predstavnici mladih naraštaja željeli ugostiti u svome gradu i kako zamišljaju organizaciju tog dana. Gradonačelnica je obećala da će im u tome pomoći. Bio bi to još jedan korak u realizaciji projekta Rastimo zajedno djeca i grad, a i prvi korak ka onome za što su se založili u svom posjetu gradonačelnici – prenošenju ideja koje prikazuju kakav je to „Zlatar sutra“ o kojem sanjaju. (Vlatka Prpić)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 17. 10. 2022.