Velik odaziv naših učenika na 2. Biciklističku učilicu

S ciljem edukacije djece o pravilnom kretanju biciklista u prometu, u nedjelju je u okružju naše škole održana 2. Biciklistička učilica koju su pod sloganom „Bicikl je voziti lako ako znaš kako!“ organizirali Društvo „Naša djeca“ Grada Zlatara, Grad Zlatar i Policijska postaja Zlatar Bistrica. Ove je godine Učilica okupila stotinjak djece, među njima i šezdesetak naših učenika. Na školskom igralištu sudionici su se najprije upoznali s prometnim propisima, pravilnim kretanjem biciklom po cesti, prometnim znakovima i njihovim značenjem te najčešćim greškama koje uzrokuju prometne nesreće. Iz teorijskog je dijela svakako važno upamtiti zakonsku odrednicu prema kojoj djeca mlađa od devet godina ne smiju sudjelovati u prometu biciklom na cesti. Nakon upoznavanja s prometnim pravilima sudionici su naučeno primijenili u praktičnome dijelu na poligonu koji je za ovu prigodu bio postavljen uzduž ulice pred našom školom i u Parku hrvatske mladeži. Na kraju je, uz budnu pratnju policijskih službenika na motociklima, uslijedila kružna vožnja biciklima ulicama Zlatara. Svim sudionicima ovogodišnje Učilice podijeljena su priznanja, a najsretniji među njima osvojili su i vrijedne nagrade na priređenoj tomboli. Glavnoj nagradi, novom biciklu, najviše se obradovala naša učenica Manda Posarić. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 11. 10. 2022.