Adela Bručić nastupila na Festivalu dječje kajkavske popevke

U nedjelju, 2. listopada, održan je 51. Festival dječje kajkavske popevke na kojemu, već tradicionalno, uz pratnju Tamburaškog orkestra HRT-a pod ravnanjem maestra Siniše Leopolda nastupaju učenici osnovnih škola s kajkavskoga govornog područja. Ove su godine izveli 17 novih popevki koje su, na stihove s prošlogodišnjeg Zbora malih pjesnika, uglazbili i uvježbali uz pomoć svojih mentora, učitelja glazbene kulture. U uvodu festivalske priredbe mlade je pjevače, njihove mentore i nazočnu publiku u ime domaćina pozdravila gradonačelnica Zlatara Jasenka Auguštan – Pentek te u ime jednog od pokrovitelja, Krapinsko-zagorske županije, zamjenica župana Jasna Petek. Našu je školu ove godine uspješno predstavila učenica 5.a razreda Adela Bručić otpjevavši popevku Konjek drveni, čija je autorica stihova Ela Vlahek. Adelin je mentor učitelj glazbene kulture Matija Vučković. Njezin nastup možete pogledati OVDJE. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 4. 10. 2022.