Ela Vlahek i Martin Brčić nastupili na Zboru malih pjesnika

Na ovogodišnjem Zboru malih pjesnika, priredbi dječjeg literarnog stvaralaštva što se u sklopu Dana kajkavske riječi tradicionalno održava u našemu gradu, nastupilo je u subotu, 1. listopada, i dvoje naših učenika. Ela Vlahek, učenica 7.a razreda, recitirala je svoju pjesmu Čkomi, dok je Martin Brčić, učenik 6.a razreda, krasnoslovio svoju pjesmu Kokoša. Od 273 pjesnička rada pristigla na natječaj prosudbeno povjerenstvo odabralo je 56 radova iz 38 škola za objavu u Zborniku dječjih literarnih radova i izvođenje na Zboru. Mentorice naših učenika bile su učiteljice hrvatskog jezika Veronika Podobnik, Petra Kolar i Ivana Pikutić. U prigodnom programu nastupio je pjevački zbor naše škole i tamburaški orkestar KPD-a Zlatarjeve pod dirigentskim vodstvom učitelja glazbene kulture Matije Vučkovića. Za glazbenu popunu između recitacija pobrinuli su se učenici osnovnih glazbenih škola iz Lobora i Marije Bistrice te Srednje glazbene škole u Varaždinu. Program priredbe i ove je godine osmislila i uspješno koordinirala učiteljica Blanka Sviben. Elinu i Martinovu pjesmu možete pročitati OVDJE. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 4. 10. 2022.