Likovna izložba "Čovjek čovjeku" otvorena u našoj školi

Tradicionalna dječja likovna izložba „Čovjek čovjeku“, najstarija priredba u sklopu Dana kajkavske riječi, okupila je u subotu, 1. listopada, mlade likovne stvaraoce iz brojnih škola kajkavskoga govornog područja te njihove učitelje. Okupljene učenike i njihove mentore u predvorju naše škole pozdravila je u ime organizatora Gordana Valjak, ravnateljica Pučkog otvorenog učilišta dr. Jurja Žerjavića, u ime škole domaćina ravnatelj Marijan Posarić te zlatarska gradonačelnica Jasenka Auguštan Pentek. Na ovogodišnji je natječaj pristiglo gotovo 700 radova, a izložena su 83 rada 81 autora iz 28 škola. Među njima našli su se i radovi naših učenika: Petre Benko, Vjere Posarić, Tee Kresonje, Vide Domitran, Nikol Puklin, Nikoline Ozimec, Melani Starinec, Helene Lončar, Dorotee Bajzek, Emanuela Bratkovića, Lee Porčić te Karla Žerjavića. Njihove su mentorice učiteljice Anita Petanjek - Macan, Blanka Sviben, Marina Sviben, Maja Burek i Ankica Krajnik. Izložbu je za postav pripremila učiteljica likovne kulture Maja Burek. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 3. 10. 2022.