Humanitarni projekt "I ja sam anđeo čuvar"

U novoj školskoj godini pokrenut je humanitarni projekt OŠ Ante Kovačića Zlatar i Skloništa za napuštene životinje „Luč Zagorja“ pod geslom „I ja sam anđeo čuvar“. Cilj projekta je senzibilizirati djecu o brizi za ranjive životinje u Skloništu te ih na taj način odlučno usmjeriti na kasniju brigu oko ranjivih skupina u društvu, kao i aktivno ih uključiti u volontiranje.
Djeca i životinje su kombinacija iz koje proizlaze samo pozitivne emocije. Studije potvrđuju pozitivan utjecaj interakcije djeteta i psa, bilo da šeću, igraju se, ili obavljaju druge zajedničke aktivnosti. Djeca se samopouzdanije osjećaju dok čitaju životinjama nego ljudima. S tom mišlju nastala je suradnja koju koordiniraju voditeljica Skloništa Mirjana Zajec i učiteljica Ana Marija Korpar a mogu se uključiti svi budući, sadašnji i bivši učenici naše škole. Sudjelovanje u projektu započinje prijavom kod učiteljice Ane Marije koja će dati upute. Nastavak pod opširnije.

Svi su pozvani podržati projekt na ovogodišnjim Danima kajkavske riječi. U sklopu predstavljanja OPG-ova u petak 30. rujna i subotu 1. listopada u Parku hrvatske mladeži bit će postavljen štand "Luči Zagorja". Posjetitelji će moći upoznati aktivnost i neke štićenike, prošetati s njima i prijaviti se za projekt. Iako se službeni kraj projekta planira u lipnju, cilj i želja organizatora je stvoriti naviku volontiranja za cijeli život u djece i mladih neovisno o dobi i interesima.
U nastavku su fotografije učenika koji su se već prijavili i započeli prekrasno putovanje u život ispunjen ljubaznošću i zadovoljstvom učinjenim.
I jedna kratka šetnja može spasiti život! (Ana Marija Korpar)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 28. 9. 2022.