Prvi posjet školskoj knjižnici

Učenici 1.a i 1.b razreda Matične škole Zlatar te 1. i 3. razreda Područne škole Donja Batina u četvrtak i petak su u pratnji svojih učiteljica Silvije Adanić, Valentine Labaš i Ane Lenartić posjetili prvi put školsku knjižnicu, kao sastavni dio svoga odgoja i obrazovanja u osnovnoj školi. Knjižničar Zvonimir Guć dočekao ih je toplim riječima dobrodošlice te je za njih održao školski sat u kojem ih je uveo u osnovne značajke rada školske knjižnice, kao i ponašanja u istoj. Tako su učenici prisvojili činjenice o važnosti knjižnica i školskih knjižnica, naučili su razlikovati razne odjele građe unutar školske knjižnice, a pogledavši dio simpatičnog videa o Mr. Beanu u knjižnici te uz upute knjižničara uspjeli su vrednovati prihvatljivo ponašanje u knjižnici, odnosno koliko glasni u knjižnici smiju biti u slučaju kada je ona relativno prazna, ili kada u njoj netko čita, uči, ili nešto drugo radi. Zatim je knjižničar učenicima podijelio iskaznice te im uz pomoć nekoliko dobrovoljaca objasnio njihovu važnost te na koji način iskaznice olakšavaju posudbu. Nakon toga su učenici mogli posuditi knjige koje su željeli, a mali stampedo je spremno poharao odjel građe za malu djecu u potrazi za željenim naslovima. Veseli i dobre volje, s knjigom pod rukom učenici su napustili školsku knjižnicu pozdravivši knjižničara do neke nove prigode. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Zvonimir Guć)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 24. 9. 2022.