Početak nove školske godine

Nakon odmora i ljetnih avantura konačno je došao početak nove školske i nastavne godine. Stari prijatelji ponovno su se našli, pozdravili se te dočekali jedni druge nasmijanih lica. Na početku novog susreta poslušali su pred ulazom u školu prigodni uvodni govor ravnatelja Marijana Posarića, koji je naglasio da su ih svi učitelji i djelatnici škole nestrpljivo čekali te svima zaželio radosnu i uspješnu novu nastavnu godinu. Poslije ravnateljeva govora uslijedilo je podizanje hrvatskog barjaka uz puštanje himne, a nakon toga stari prijatelji i naši dragi učenici prešavši školski prag ponovno su zakoračili u novu avanturu učenja i poučavanja, u kojoj će, nadamo se, dodatno iskoristiti bogate potencijale i postati malo bolji, uspješniji, potpuniji, sretniji i zadovoljniji ljudi. Nastavak pod opširnije.

Oko podneva je stara garda dočekala mlade novake. Učenici 5.a i 5.b razreda pod vodstvom svojih nekadašnjih učiteljica Silvije Adanić i Valentine Labaš održali su za prvašiće glazbeno-scensku priredbu te im tako poželjeli dobrodošlicu u okrilje naše škole.

Naše nove mlade nade pozdravili su prigodnim govorima ravnatelj i gradonačelnica grada Zlatara, gospođa Jasenka Auguštan-Pentek. Gradonačelnica je prvašićima uručila poklone za početak njihovog obrazovanja: šalice pune slatkiša. Zatim su mali junaci krenuli za svojim učiteljicama Silvijom Adanić i Valentinom Labaš prema svojim razredima. Od srca im želimo blagoslov i svu sreću u svim izazovima koji ih čekaju!  (Zvonimir Guć)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 5. 9. 2022.