Ljetne avanture u Nerezinama

Tijekom ljetnih sam praznika, zajedno sa svojim razredom i ostalim učenicima trećih razreda naše škole te Belca i Područnih škola Martinščine i Donje Batine, bila na desetodnevnom ljetovanju na otoku Lošinju u mjestu Nerezine. Tamo smo od 5. do 15 kolovoza, u organizaciji grada Zlatara, imali organiziranu školu plivanja. Krenuli smo autobusom iz Zlatara u jutarnjim satima i stigli na odredište u vrijeme ručka. Bila sam uzbuđena i pomalo uplašena jer smo ipak bili deset dana odvojeni od svojih obitelji. No, svaki je dan bio vrlo uzbudljiv s puno različitih događanja. Učili smo plivati, roniti, veslati na supovima, vozili se polupodmornicom, a jedan dan pretvorili smo se i u male planinare te osvojili vrh Osoršćice. Svaki smo dan išli u grad gdje smo mogli kupiti suvenire. Igrali smo različite zabavne igre, družili se sa svim trećašima, gledali filmove, a i svaku večer smo usvajali i utvrđivali razne plesne korake. Zabavljali smo se, pjevali, slikali i smijali svaki dan. Leo i ja smo u odmaralištu proslavili 10. rođendan. Tada sam bila malo tužna što moja obitelj nije bila sa mnom, no uz smijeh i zabavu lako sam se opustila. Ova avantura će mi ostati dugo u lijepom sjećanju. Preporučujem svakom učeniku, koji će imati priliku otići u školu plivanja, da svakako ode jer je to stvarno lijepo iskustvo. Klikni na opširnije za nekoliko fotografija. (Laura Šimunić, 3.b)

objavio: Nina Posarić   datum: 26. 8. 2022.