Sportsko ljeto mladih Zlatarščana

Nakon uspjeha na regionalnom natjecanju Sportskih igara mladih u graničaru, atletici i šahu, mali sportaši su u kolovozu sudjelovali na državnoj završnici Sportskih igara mladih.

Prvo su ekipa graničara Plameni 2.a i atletičari-trkači na 60 m krenuli za Rijeku. Pustolovina je počela 1. kolovoza na zagrebačkom Glavnom kolodvoru. Plamena ekipa u sastavu Anton Adanić, Karlo Benko, Ana Borgudan, Patrik Stjepan Drndelić, Viktor Forko, Ema IIlčić, Petra Juranić, Martin Kranjec i Doris Škreb bila je u pratnji učiteljice Ane Marije Korpar i g. Branka Borgudana. Trkača 2.a Erika Ratkajca pratio je njegov tata Tomislav, a trkačicu 2.b Eriku Šimunec mama Kristina. Organiziranim autobusnim prijevozom uputili su se u Rijeku gdje su imali smještaj u prekrasnom Studentskom naselju Trsat. Natjecanje je započelo u utorak, 2. kolovoza. Posebno nam je bilo drago što nas je osobno došao podržati naš ravnatelj Marijan Posarić. Nastavak pod opširnije.

Uz izniman trud i borbenost ekipa graničara i atletičarka Erika zaustavljeni su u četvrtfinalu. Pokazali su kako se sportski pobjeđuje, ali i gubi. Zadovoljni vlastitim uspjehom u srijedu 3. kolovoza žustro su navijali u polufinalnoj i finalnoj utakmici za prijatelje iz Preloga. Nakon ručka umorni, ali ponosni, krenuli su kući.

Sutradan, 4. kolovoza u Rijeku u pratnji mame Kristine uputio se trkač 3.b Ivan Lovrić. Također su bili smješteni u Studentskom naselju Trsat. Iako sam, Ivan se brzo sprijateljio i odigrao pokoju utakmicu s vršnjacima. Natjecanje je održano u petak, 5. kolovoza. U subotu, 6. kolovoza Ivan se pridružio svojem razredu i učiteljici u Nerezinama, na školi plivanja. Tako je njegova ljetna pustolovina dobila uzbudljivi nastavak.

Državna završnica u šahu održana je u Splitu od 6. do 8. kolovoza. Na njoj je zlatarske boje predstavljao Karlo Gabud iz 4.b koji je putovao noćnim vlakom u pratnji tate Mladena. Podršku na natjecanju pružio mu je u voditelj, g. Luka Popov. Sudjelovanje na takvom natjecanju na kojem je održano čak 100 šahovskih turnira iskustvo je koje će pamtiti.

Bez obzira na rezultate, sportski duh nije slomljen. Mladi Zlatarščani bili su uzor sportskog ponašanja za što su i pohvaljeni. Sklopljena su nova prijateljstva, a uspomene će ostati zauvijek.
Potpuni doživljaj i dodatne fotografije mogu se pogledati na https://hr-hr.facebook.com/plazma.sportske.igre.mladih/ .

Izvor fotografija: privatni albumi i službene stranice Sportskih igara mladih.  (Ana Marija Korpar)

objavio: Zvonimir Guć   datum: 25. 8. 2022.